internet fotografia

Czy tak jest naprawdę? Na pewno rozliczenie podatku PIT 2015 przez Internet ma zalety. Przede wszystkim nie trzeba nawet wychodzić z domu. Omija nas też kolejka na poczcie lub w urzędzie. Złożenie e-deklaracji jest poza tym zupełnie darmowe. Od razu też dostajemy informację, czy poprawnie wypełniliśmy formularz pit.

Ale czy otrzymamy należne nam pieniądze wcześniej niż wtedy, gdy wypełnimy naszą deklarację w Pity 2015 programie i złożymy ją osobiście lub nadamy listem poleconym? Tak twierdzą pracownicy urzędów skarbowych. Ich opinię zdaje się potwierdzać fakt, że e-pity nie muszą być dodatkowo sprawdzane. Poprawność deklaracji Pity 2015 zweryfikuje system, co powinno skrócić czas oczekiwania na otrzymanie zwrotu nadpłaty.

    Jednak zdarza się, że podatnicy czekają na pieniądze dłużej niż wtedy, gdy składali swoje deklaracje drogą tradycyjną. Dlaczego zwrot nadpłaconego podatku PIT 2015 może się opóźniać? W grę wchodzą przede wszystkim dwie przyczyny:
  • termin złożenia deklaracji
  • błędnie wypełniony formularz

Jak szybko dostanę zwrot nadpłaty składając druk z Pity 2015 programu?

Urzędy czekają na deklaracje pit za miniony rok podatkowy już od 1 stycznia roku następnego. Złożenie zeznania rocznego na początku roku, bez względu na to, czy będzie to e-deklaracja, czy też formularz wypełniony w pity 2015 programie, skraca czas oczekiwania na zwrot nadpłaty nawet do kilku dni. Dlatego nie warto zwlekać z deklaracjami Pity 2015 do ostatniej chwili, czyli do 30 kwietnia 2015 roku.

Ale powodem zwłoki w odzyskaniu nadpłaty może być również źle wypełniona e-deklaracja. Powinien nas zaniepokoić brak Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Jeśli system go nie wygeneruje, oznacza to, że zrobiliśmy błędy w formularzu, system go odrzucił, a nadpłata nie spłynie na nasze konto.